Hlavní menu

Zelená úsporám - stínicí technika | Skugga
21726
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-21726,qode-social-login-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,select-child-theme-ver-1.0.0,select-theme-ver-4.1,side_area_over_content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
Zelená úsporám – šetřete díky žaluziím a roletám

Pojem Zelená úsporám se za poslední roky v českých domácnostech úspěšně zabydlel. Laicky řečeno můžete čerpat finanční výhody za to, že při bydlení, rekonstrukcích a stavbách nových domů, myslíte ekologicky a šetrně. Díky použití kvalitních materiálů, zateplení nebo třeba volbě vhodných topných systémů, šetříte nejen životní prostředí, ale také svoje finance.

 

I když se u některých produktů šplhá pořizovací cena výš, tak se u naprosté většiny rychle vrátí. Díky kvalitní stínící technice prodlužujete životnost svých oken, zlepšujete tepelnou izolaci – tepelná úspora se pak dostane na 20-25 %. Běžná domácnost pak může ušetřit za rok i několik tisícovek korun a to už není z dlouhodobého hlediska zanedbaletná částka.

 

Exteriérové žaluzie jsou až 3× účinnější než ty interiérové

 

Určitě si kladete otázku, zda je z hlediska izolace lepší pořídit si vnitřní, nebo venkovní stínící techniku. I přes mnohé výhody interiérových rolet a žaluzií bude vždy vycházet lépe venkovní stínění. Je to zcela logické – exteriérové rolety a žaluzie jsou účinnější, protože vaše okna ochrání před nízkými i vysokými teplotami, větrem, deštěm i mrazem. Navíc zabrání kondenzaci vodních par a rosení.

 

Pokud venku dostatečně svítí slunce, okenní sklo se zahřeje a začíná postupně vytápět místnost. Během podzimních a zimních měsíců tento fakt oceníme, ale v létě se to naopak jeví jako problém. Jak vše funguje? Po srovnání povrchové teploty okenního zasklení z vnitřní strany s pokojovou teplotou přestává proudit teplo oknem. Pokud ji navíc i převýší, tak se teplotní tok obrací a okno začíná vytápět.

 

Jak se tento fakt projeví na samotných oknech?

 

Hlavně do novostaveb majitelé investují do nových oken nemalé peníze, a tak je škoda nepodpořit jejich delší životnost a funkčnost stínící technikou.

Opře-li se slunce na tepelně izolační trojsklo, teplota středového skla se v létě vyšplhá klidně i na

50 °C a převýší tak teploty na kraji skla až o 20 %. Pro trojsklo to znamená vysokou zátěž v důsledku roztažností materiálů a vznikajícího mechanického napětí. Následkem je pak rychlejší stárnutí, opotřebení materiálu, dřívější ztrátě deklarovaných vlastností a v některých případech až poškození samotného skla a oken.

 

Právě venkovní stínící technika vyřeší jak problémy s přehříváním skel, tak i ochranu rámů před působením povětrnostních vlivů.

 

S čím vám pomohu?

 

Při konzultaci vám pomohu s výběrem vhodné stínící techniky, která ještě více podpoří vypočítané hodnoty pro získaní Zelené úsporám.

Při dokládání potřebujete faktury za realizaci podporovaného opatření. Musí splňovat zákonné náležitosti, musí být vystaveny výhradně na jméno žadatele nebo jiného spoluvlastníka rodinného domu, který je předmětem žádosti o podporu, a musí obsahovat jednoznačnou identifikaci opatření, ke kterému se vztahují. Předkládají se v prosté kopii. Toto vše hlídám a beru jako samozřejmost.

 

OBECNÉ INFORMACE

 

Můžete využít program Zelená úsporám?

 

Zelená úsporám je určena pro všechny vlastníky a stavebníky rodinných domů, a to jak pro fyzické osoby, tak i právnické osoby, kteří chtějí realizovat opatření na snížení energetické náročnosti budov.

U novostaveb musíte splnit dané podmínky, které odpovídají pasivním domům.

 

Co potřebujete ze startu k získání Zelené úsporám?

 

  1. Formulář žádosti o podporu – formulář žádosti vygenerovaný informačním systémem Programu.
  2. Odborný posudek – projektová dokumentace a energetické hodnocení budovy v požadovaném rozsahu dle oblasti (podoblasti) podpory.
  3. Krycí list technických parametrů vyhotovený a autorizovaný zpracovatelem energetického hodnocení budovy.

 

S celkovým zpracováním vám v naprosté většině případů pomůže váš projektant, případně člověk, který se zabývá přímo zpracováním projektů pro Zelenou úsporám. Cena za zpracování se pohybuje v rozmezí od 5000-35 000 Kč s ohledem na to, které podoblasti se projekt týká.

 

Kompletní informace o projektu Zelená úsporám si můžete přečíst přímo na oficiálních stránkách.

Domluvit konzultaci